O KURZU

Jsme 40hodinový kurz Zdravotník zotavovacích akcí v rozsahu daném vyhláškou. Tato hodinová dotace je rozdělena do dvou víkendů a jednoho zkouškového dne.

Kurz je akreditován MŠMT, po úspěšném složení zkoušek si odnesete osvědčení Zdravotníka zotavovacích akcí, který je platný 4 roky.

Abyste se mohli kurzu zúčastnit, musí vám být v době přihlášení alespoň 17 let, v tomto případě však dekret bude platný až od 18-ti let.

Zkoušky se skládají ze dvou částí: části písemné, kterou musíte splnit alespoň na 80% a části praktické, kdy prakticky ošetříte několik namaskovaných zraněných.


V průběhu kurzu vás nečeká jen obyčejný výklad jako ve škole, vše si budete moct prakticky vyzkoušet, těšit se můžete také na různé hry, seznamovací aktivity, záchranu tonoucího v bazénu a také vás čekají opravdu realistické maskovačky. Klademe důraz na zážitek a z něho plynoucí lepší zapamatování dané problematiky.


Za 2 víkendy zaplatíte 2600 Kč, v případě skautů jen 1600 Kč. V ceně je zahrnuto ubytování, jídlo, výuková skripta, klíčenka s rouškou a rukavicemi a vstup do bazénu.

NÁŠ TÝM

Mgr. Lucie Škodová, Dis.

Vystudovaná učitelka biologie, zeměpisu a také vystudovaný zdravotnický záchranář, v současné době pracující jako zdravotní sestra. Jsem také absolventkou SELEŠKY – Severočeské lesní záchranářské školy, mám OČK zdravověda a další zdravotnické kurzy (např. ZDRSEM Horal nebo ZDRSEM MAMA). První pomoc učím už několik let a důraz kladu zejména na praxi a zážitkovou formu výuky (simulace, maskovačky).

Mgr. Lenka Musilová

Mezi další lektory patří Lenka Musilová, studentka psychologie, Zdravotník zotavovacích akcí, Dobrovolná sestra Českého červeného kříže a absolventka kurzu ZDRSEM MAMA.

MUDr. Michal Matula, Dis.

Lékař a zdravotnický záchranář, nejzkušenější člen týmu. Kurz zpestřuje nejen svými odbornými znalostmi, ale i svými vtipnými zkušenostmi z praxe. Kromě anatomie je specialistou na resuscitaci,  záchranu  ve vodě a záchranu v horách. A jakožto chlap dává našemu ženskému kolektivu šmrnc.

Mgr. Eva Valkounová, Ph.D.

Vyučuje první pomoc a vede závěrečné práce týkající se první pomoci na Fakultě sportovních studií v Brně. Spolupracuje s Českým červeným křížem, působí na dětských táborech jako zdravotník. Je členem České resuscitační rady, Českého červeného kříže a humanitární jednotky ČČK. S Evčou se nikdy nudit nebudete.

Na výuce se podílí i různí externisté, např. Martin Hejátko (hasič, instruktor první pomoci Českého červeného kříže), lékaři nebo zdravotní sestry.

CO ZAŽIJETE

OHLASY