O KURZU

Jsme 40hodinový kurz Zdravotník zotavovacích akcí v rozsahu daném vyhláškou. Tato hodinová dotace je rozdělena do dvou víkendů a jednoho zkouškového dne.

Kurz je akreditován MŠMT, po úspěšném složení zkoušek si odnesete osvědčení Zdravotníka zotavovacích akcí, který je platný 4 roky.

Abyste se mohli kurzu zúčastnit, musí vám být v době přihlášení alespoň 17 let, v tomto případě však dekret bude platný až od 18-ti let.

Zkoušky se skládají ze dvou částí: části písemné, kterou musíte splnit alespoň na 80% a části praktické, kdy prakticky ošetříte několik namaskovaných zraněných.


V průběhu kurzu vás nečeká jen obyčejný výklad jako ve škole, vše si budete moct prakticky vyzkoušet, těšit se můžete také na různé hry, seznamovací aktivity, záchranu tonoucího v bazénu a také vás čekají opravdu realistické maskovačky. Klademe důraz na zážitek a z něho plynoucí lepší zapamatování dané problematiky.


Za 2 víkendy a závěrečné zkoušky zaplatíte 2000 Kč, v případě skautů jen 1200 Kč. V ceně je zahrnuto ubytování, jídlo, výuková skripta, klíčenka s rouškou a rukavicemi a vstup do bazénu.

NÁŠ TÝM

Mgr. Lucie Škodová, Dis.

Vystudovaná učitelka biologie, zeměpisu a také vystudovaný zdravotnický záchranář, v současné době pracující jako zdravotní sestra. Jsem také absolventkou SELEŠKY – Severočeské lesní záchranářské školy, mám OČK zdravověda a další zdravotnické kurzy (např. ZDRSEM Horal nebo ZDRSEM MAMA). První pomoc učím už několik let a důraz kladu zejména na praxi a zážitkovou formu výuky (simulace, maskovačky).

Mgr. Lenka Musilová

Mezi další lektory patří Lenka Musilová, studentka psychologie, Zdravotník zotavovacích akcí, Dobrovolná sestra Českého červeného kříže a absolventka kurzu ZDRSEM MAMA.

Bc. Michal Matula, Dis.

Zdravotnický záchranář a student medicíny, kurz zpestřuje nejen svými odbornými znalostmi, ale i svými vtipnými zkušenostmi z praxe. Kromě anatomie je specialistou na záchranu  ve vodě a záchranu v horách. A jakožto chlap dává našemu ženskému kolektivu šmrnc.

Mgr. Eva Valkounová, Ph.D.

Vyučuje první pomoc a vede závěrečné práce týkající se první pomoci na Fakultě sportovních studií v Brně. Spolupracuje s Českým červeným křížem, působí na dětských táborech jako zdravotník. Je členem České resuscitační rady, Českého červeného kříže a humanitární jednotky ČČK. S Evčou se nikdy nudit nebudete.

Na výuce se podílí i různí externisté, např. Martin Hejátko (hasič, instruktor první pomoci Českého červeného kříže), lékaři nebo zdravotní sestry.

CO ZAŽIJETE

OHLASY

Jestli chcete poznat skvělý lidi (a jakože skauti jimi určitě jsou), alespoň jednou za život potkat vyučující, které jejich práce baví, užít si srandu, něco zažít, hromadně trpět a třeba se i něco naučit, nemáte proč váhat.

Kurz se mi velice líbil, bylo zde hodně praktických situací ze života. Hodnotím ho výborně.

Chceš být připraven? To nejde, ale budeš mít alespoň tucha, co dělat, a to může zachránit život.

Bojíš se? Krev, autonehoda, zmatek. Teď už se bát nemusíš, už totiž víš.

Skvělá parta vedoucích, spousta maskovaček a zážitků.

Na začátku kurzu jsme myslela, že v tom mám celkem povědomí, ale hned ten první večer odhalil dost nedostatků, ale pak díky tomu jsem mohla vidět ty pokroky – to bylo fakt výrazné.

Superultragiga nabitý program! Pestrost praxí i teorií!

Zkušený tým instruktorů, kteří se toho nebojí, hodně praxe a přitom dostatek teorie. Super i pro lidi, co neví, o co se jedná. A nejen, že budete zachraňovat, ale zkusíte si i pozici zraněného.